Logode kujundamine, firmagraafika

 
  • Logode kujundamine, firmagraafika (firmastiili) loomine

Firmagraafika ehk firmastiil — mis, milleks, kellele?

Firmagraafika ehk firmastiil (styleguide) on organisatsiooni (visuaalse) identiteedi kontseptsioon, mis enamasti sisaldab logo põhimõtteid, reguleerib logo kasutamist erinevates tingimustes, üldist värvide ja fontide kasutust jne.

Peaaegu kõigil ettevõtetel on kujundatud oma logo, kuid enamik tõsiseltvõetavaid ettevõtteid peaks lisaks sellele omama terviklikku visuaalset identiteeti. Tahes milline ettevõte, mis soovib enda tooteid ja teenuseid tutvustada, vajab ühtset ja korrektselt vormistatud firmagraafikat ehk firmastiili. Ka väga andekad kujundused ja kampaaniad võivad jätta amatöörliku mulje ning ettevõte jääda silmapaistmatuks kui puudub stiililine järjepidevus erinevate materjalide vahel. Palju on asjaarmastajaid, kes joonistavad ilusaid logosid, kuid sellest üksi ei piisa. Väga oluline on terviklik lähenemine ja firmastiili kontseptsiooni vormistamine stiiliraamatu näol. Stiiliraamatus seletatakse logo tausta, joonestatakse logo ja logotüübi graafilised põhimõtted, kasutamine erinevas kontekstis (mustvalge ja erivärviline trükk, erinevatel taustadel ja pindadel jne), määratletakse põhivärvid, kirjatüüpide kasutamine, visiitkaartide, siltide, blankettide jpm kujundused vastavalt vajadusele. Tänapäeval peaks kindlasti sellega kaasnema ka korrektselt vormistatud failid, et iga trükise vmt asja tegemisel ei peaks logo uuesti mingi paberi või jpg faili järgi joonestama hakkama (nagu see paljudes firmades juhtub).

Firmastiili loomine ja vormistamine on töömahukas ja sageli kulukas protsess. Et ka alustavad ja väiksemad ettevõtted saaksid endale lubada korrektselt vormistatud visuaalset identiteeti, pakume nii lihtsamaid ja soodsamaid kui suurematele nõudmistele vastavaid lahendusi.